site.btaТри български победи в първия ден на международно състезание по фрийрайд на Банско


Четвъртото поредно издание на Freeride World Tour Qualifier 3 звезди Банско 2025 се превърна в незабравимо събитие за любителите на екстремните спортове. При перфектни метеорологични условия – слънчево време и безветрие, над 65 състезатели от цял свят се впуснаха в оспорвана битка в четири категории: ски мъже и жени, и сноуборд мъже и жени.
Хиляди зрители се събраха в най-високата фен зона в България - 2550 надморска височина, за да станат свидетели на зрелищните спускания и да подкрепят своите фаворити.
Ето и имената на шампионите, а всички българите, попаднали в подиумите, са част от Българския фрийрайд отбор.
ски мъже:
първо място: Георг Вачуда (Австрия)
второ място: Лиъм Кели (Канада)
трето място: Джером Гай (Швейцария)
сноуборд мъже:
първо място: Филип Шишманов (България)
второ място: Николас Лагер (Швейцария)
трето място: Росен Стратков (България)
ски жени:
първо място: Боряна Ангелова (България)
второ място: Симона Камберова (България)
трето място: Моника Новакова (Австрия)
сноуборд жени:
първо място: Теодора Илиева (България)
второ място: Юки Сага (Япония)
трето място: Илиана Миховска (България)
Събитието доказа за пореден път, че Банско е една от водещите дестинации за фрийрайд в Европа.
Утре екстремните емоции продължават с 2025 Bansko Freeride World Tour Junior 3 звезди, където младите таланти ще имат възможност да покажат своите умения.
/ИК/
news.modal.header
news.modal.text