site.btaВратарят на Интер Ян Зомер след победата над Аталанта: "Важни три точки по пътя към целта"


Интер Милано победи съперника си за скудетото в Серия А Аталанта с 2:0 в неделя, за да увеличи преднината си на върха, а вратарят Ян Зомер вярва, че това е голяма стъпка към запазването на Скудетото, дори и да има още много мачове до края.
Победата като гост означава, че Интер вече има преднина от три точки пред Наполи и оставя Аталанта на шест точки изоставане на трето място девет кръга преди края на сезона.
"Това е важна стъпка, но нищо повече“, каза Зомер пред репортери.
"Има още девет мача до края, но е ясно, че това също е знак за нас, че спечелихме срещу много силен противник като Аталанта", добави той.
Интер отбеляза два гола през второто полувреме, след като Зомер направи впечатляващо спасяване от удар с глава на Марио Пашалич в първото полувреме.
"Беше важно спасяване, бях добре позициониран и трябваше само да направя крачка назад“, каза вратарят на Швейцария Зомер.
"Има важни моменти по време на мачовете, резултатът беше 0:0 и беше важно да не допускаме голове. Но има още дълъг път, има много точки за разпределяне. Доволни сме засега, но знаем, че винаги трябва да играем така", коментира Зомер.
/МД/
news.modal.header
news.modal.text