site.btaОтборът на САЩ победи Финландия, ще има очакван финал с Канада в женския хокей

Пекин, 14 февруари (БТА).
Женският хокеен отбор на САЩ, който е олимпийски шампион от Пьончан преди 4 години, ще защитава титлата си в мач срещу Канада. Това стана възможно, след като американките се наложиха с 4:1 над тима на Финландия във втория полуфинал.
Първата третина между двата отбора завърши 0:0. Във втория период обаче тимът на САЩ логично взе добра преднина, след като точни бяха Кайла Барнс и Хилари Найт за 2:0.
Пет минути преди края на мача сякаш всичко бе решено, след като Хайли Скамура направи 3:0 за САЩ. В последните секунди първо Сузана Тапани намали за финландките, които рискуваха всичко, преди Аби Рок да оформи крайното 4:1.
Според статистиката американките имаха 42 точни удара във вратата на съперничките срещу 26 за финландките.
Така се стигна до очакван финал между най-силните отбори на САЩ и Канада. Преди 4 години американките станаха олимпийски шампионки, след като спечелиха драматично финала с 3:2 след дузпи. Двата отбора се срещната и в груповата фаза преди няколко дни, като тогава победител излезе тимът на Канада с 4:2. Канадките ще преследват и рекордна пета олимпийска титла.
Финалът е в четвъртък (17 февруари), Швейцария и Финландия ще играят за бронзовите медали ден по-рано.