site.btaЛудогорец се наложи над ЦСКА 1948, два гола вкара бразилецът Ерик Маркуш

Лудогорец се наложи над ЦСКА 1948, два гола вкара бразилецът Ерик Маркуш
Снимка: кореспондент на БТА в Русе Бисер Тодоров (ПБ)

Лудогорец - ЦСКА 1948 - (2:0)
голмайстори: 1:0 Ерик Маркуш 15, 2:0 Ивайло Чочев 24, 3:0 Ерик Маркуш 49
Разград, стадион "Хювефарма Арена"
съдия - Георги Кабаков
асистенти - Мартин Маргаритов, Светослав Енчев
жълти картони - Талис, Марио Илиевски (ЦСКА 1948)
състави:
Ледогорец: Серджио Падт, Аслак фон Витри (46 - Сон), Диниш Алмейда, Оливие Вердон (89 - Георги Терзиев), Дени Групер, Ивайло Чочев (60 - Агибу Камара), Педро Нареси, Ерик Маркус, Дерой Дуарте, Рик Джонатан (69 - Георги Русев), Руан Крус (60 - Квадво Дуа)
ЦСКА 1948: Алекс Божев, Стив Фуртадо, Асен Георгиев, Емил Ценов, Джонатан Перейра, Талис, Неделко Пишчевич (53 - Парвиз Умарбаев), Бирсент Карагарен, Марто Бойчев (53 - Октавио), Радослав Кирилов, Марио Илиевски

Лудогорец постигна класическа победа над ЦСКА 1948 с 3:0 в последния мач от 13-ия кръг на Първа лига. Две попадения за шампионите вкара Ерик Маркуш, едно добави националът Ивайло Чочев, който е бивш футболист на съперника. Със спечелените три точки Лудогорец вече има 6 точки предни пред втория и третия Ботев (Пловдив) и Левски, като дори има и мач по-малко от "сините". Това е девети пореден мач на "орлите" без допуснат гол в първенството.

В 15-ата минута Лудогорец пресира гостите при изнасянето на топката и я отне. Пас отдясно на Ивайло Чочев, Педро Нареси пропусна хитро, което извезе Ерик Маркуш в чиста позиция и той с диагонален изстрел откри резултата - 1:0. Това е втори гол за бразилския нападател в първенството.

В 24-ата минута след изпълнение на корнер Дени Групер с глава прати топката към малкото наказателно поле на ЦСКА 1948, а там Ивайло Чочев се измъкна от защитата и от въздуха вкара попадение на бившия си тим. Ситуацията бе разгледана със системата за видео асистенция на съдиите (ВАР), но бе преценено, че българският национал е в редовно положение и голът бе признат.
Малко преди час игра Ради Кирилов проби отляво за гостите, а Бирсент Карагарен засече центрирането му, но топката премина покрай десният стълб на вратата на Серджо Падт. Малко след това Карагарен центрира отдясно, а Кирилов стреля с глава отблизо, но право в тялото на Падт.

В последната минута на първата част Талис от "червените" събори Рик Джонатан на границата на наказателното поле. При изпълнението Чочев стреля покрай вратата.

Втората част започна с нов гол за "орлите". При контраатака Е. изведе Маркуш зад защитата отдясно. Бразилецът напредна бързо, нахлу в наказателното поле и със силен диагонален удар отбеляза второто си попадение в срещата.

Малко след час игра Марио Илиевски направи страхотен пропуск за гостите, като оставен непокрит на задна греда стреля отблизо в аут, като при засилката се удари в десния стълб, но се размина с контузия.

До края на мача бяха направени по няколко смени от двата отбора. В заключителните минути на срещата пропуски за Лудогорец направиха Дерой Дуарте и Квадво Дуа.

В следващия кръг от първенството Лудогорец ще приеме Хебър, а ЦСКА 1948 ще домакинства на Берое. Още преди това обаче шампионите ще играят срещу Черноломец (Попово) за Купата на България, а "червените" ще гостуват на Беласица в Петрич в турнира.

Към 22:23 на 28.10.2024 Новините от днес