site.btaЛокомотив (Пловдив) е първият осминафиналист в турнира за Купата на България по футбол след успех с дузпи над Черноморец (Бургас)

Снимка: кореспондент на БТА в Пловдив Боян Ботев (ПК)

Локомотив (Пловдив) е първият осминафиналист в турнира за Купата на България, след като елиминира третодивизионния Черноморец 1919 (Бургас) с 4:2 при изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха при равенство 1:1, след като двата тима си размениха по един гол през втората част.
    При изпълнение на наказателните удари Тодор Чаворски и Станислав Маламов пропуснаха за Черноморец, чиито удари бяха отразени от Кристиан Томов, докато вратарят на бургазлии Димитър Тодоров отрази единствено изстрела на Ангел Лясков. За победителите точни бяха Хуан Переа, Христо Иванов, Ефе Али и Ивайло Иванов.
    Близо 2000 зрители дойдоха на стадион "Лазур", въпреки делничния ден и обедния начален час на мача.
    Последното по-сериозно постижение на Черноморец (Бургас) в турнира за Купата на България e през 2014-а година, когато "акулите" стигат до четвъртфинал и отпадат от Локомотив (София) в два мача.
    Лошият терен поизравни силите на двата отбора, като до 30-ата минута най-напред Живко Петков пропусна една възможност за акулите. След него Хуан Переа и
    Марсилио Де Лима имаха шанс да се разпишат за гостите от Пловдив, но вратарят Димитър Тодоров беше на мястото си.
    Началото на второто полувреме беше за пловдивчани, които излязоха напред в резултата само след 6 минути. Централният им нападател Хуан Переа беше изведен зад гърба на защитата на Черноморец, Петър Генчев го изпусна и колумбийското острие стреля по диагонала, а вратарят Димитър Тодоров не се намеси по най-добрия начин. В 65-ата минута Станислав Маламов влезе в наказателното поле от ляво, стреля много мощно, но вратарят Кристиан Томов спаси.
    В тези минути Черноморец беше много по-силния отбор и логично се стигна до изравняване, дело на Живко Петков. Капитанът и централен нападател на акулите засече с глава центриране от свободен удар на Тодор Чаворски и прати топката в мрежата. Същият Чаворски можеше да донесе успеха на домакините в последната минута на редовното време, но влязъл от дясно, предпочете да върне топката назад, а не да стреля и така срещата отиде в продължения.
    В продълженията локомотивци наложиха малко по-сериозно надмощие, имаха и повече положения. Марсилио Де Лима изтърва най-добрата. "Акулите" обаче се защитаваха смело, а контраатаките им можеха да завършат на два пъти по-точно. Най-добрата възможност се откри за Станислав Маламов, който обаче не беше прецизен.

Към 18:24 на 28.10.2024 Новините от днес