site.btaПари Сен Жермен спечели срещу Олимпик Марсилия и остава начело в класирането на футболното първенство на Франция

снимка: AP Photo/Laurent Cipriani

Шампионът Пари Сен Жермен победи като гост Олимпик Марсилия с 3:0 в среща от деветия кръг на футболното първенство на Франция.

Домакините изиграха много слабо първо полувреме, допуснаха три гола и Амин Харит получи директен червен картон, а след успеха ПСЖ вече води с три точки на върха в класирането на Лига 1.

Халфът Жоао Невеш откри резултата в 7-ата минута, преди Харит да получи червен картон 13 минути по-късно за грубо нарушение срещу Маркиньос. Защитникът Леонардо Балерди направи 2:0 в 29-ата минута, а крилото Брадли Баркола вкара осмия си гол за сезона, за да оформи крайния резултат.

След успеха ПСЖ събра 23 точки и води с три пред Монако и с 6 пред третия Олимпик Марсилия.

"Започнахме много добре от първата минута срещу съперник, който игра добре, продължихме натиска, имахме няколко чисти положения. С изгонването на техния футболист играта се промени - беше по-затворена и също по-трудна за съперниците ни, но ние не спряхме да пресираме", коментира старши треньорът на парижани Луис Енрике.

"През второто полувреме беше по-спокойно, можехме да вкараме и повече голове. Посвещаваме тази победа на феновете, знаем, че е важна за тях, за нас също", добави той.

Предишни инциденти с публиката между двата отбора означаваше, че на гостите е забранено да водят своите привърженици, но това нямаше голямо значение, тъй като ПСЖ доминираше от самото начало.

3. Олимпик Марсилия 9  5  2  2  21:11  17
4. Лил 9 5 2 2 15:8 17 5. Ланс 9 3 5 1 9:6 14 6. Реймс 9 4 2 3 16:14 14 7. Олимпик Лион 9 4 2 3 16:14 14 8. Ница 9 3 4 2 18:9 13 9. Страсбург 9 3 4 2 19:17 13 10. Брест 9 4 1 4 13:15 13 11. Рен 9 3 2 4 13:12 11 12. Нант 9 2 4 3 11:12 10 13. Оксер 9 3 1 5 13:18 10 14. Tулуза 9 2 3 4 10:11 9 15. Aнже 9 1 4 4 10:16 7 16. Сент Етиен 9 2 1 6 8:24 7 17. Льо Авър 9 2 0 7 7:20 6 18. Moнпелие 9 1 1 7 8:29 4

Към 11:00 на 28.10.2024 Новините от днес