site.btaАндреа Христов получи червен картон за Козенца, Валентин Антов влезе като резерва за Кремонезе в Серия Б

БТА

Българският защитник Андреа Христов получи червен картон при равенството 1:1 на неговия отбор Козенца срещу гостуващия Юве Стабия в двубой от десетия кръг на италианската Серия Б.

Христов остави Козенца с десет души в 66-а минута за грубо влизане в крака на противников играч. Първоначално националът получи жълт картон, но след преглеждане на ситуацията с ВАР главният съдия реши да покаже директен червен картон на българина.

Макар и с човек по-малко, Козенца удържа равенството, което бе фиксирано още през първата част след голове на Фабио Майстро за Юве в 16-а минута и на Мануел Ричарди в 39-ата за Козенца.

В друга среща от италианската Серия Б българският национал Валентин Антов започна на пейката при победата на Кремонезе с 2:1 над Салернитана. Антов влезе в игра в 86-ата минута за Кремонезе на мястото на контузилия се Томазо Барбиери.

Микеле Колоколо и Федерико Бонацоли вкараха за Кремонезе, а за Салерниитана се разписа Джан Марко Ферари.

Кремонезе заема четвъртото място в класирането със 17 точки, докато Козенца е на предпоследното 19-о място с 8 точки.

заради наказанието си от 4 точки. Юве Стабия е пети с 16 пункта, а със своите 11 Салернитана е на 15-ата позиция. Лидер е Пиза с 22 точки.

Към 10:55 на 28.10.2024 Новините от днес