site.btaБългария загуби срещу домакина Италия на стрта на квалификациите за Световно първенство по хандбал при жените

България загуби с 21:29 (10:12) срещу Италия в първия си мач от първия кръг на континенталните квалификации за Световно първенство по хандбал за жени, което ще се състои през 2025 година в Германия и Нидерландия.

В италианския град Киети българките изоставаха с 4:7 в десетата минута на първата част, завършила 10:12.

В 35-ата минута домакините вече водеха с 16:10 и до края на изпуснаха лидерската позиция до самия край на двубоя.

Най-резултатна за България стана завърналата се в тима Лора Сандева със седем гола. Кристина Миланова добави още пет попадения.

За "адзурите" с Росио Скуицато се разписа шест пъти.

На 26 октомври българките ще се изправят срещу състава на Люксембург. Само победителят от турнира в Киети се класира за следващата фаза на квалификациите.

Към 08:23 на 28.10.2024 Новините от днес