site.btaХуан Пинеда и Леандро Годой вкараха голове през второто полувреме за победа на Берое срещу Левски в мач от 13-ия кръг на българското първентво по футбол

Снимка: Милена Стойкова/БТА (ЕВ), архив

Първенство на България по футбол, мач от 13-ия кръг на efbet Лига между отборите на Левски и Берое (Стара Загора):

Левски - Берое - 0:2 (0:0)
голмайстори: 0:1 Хуан Пинеда 63, 0:2 Леандро Годой 83
стадион: "Георги Аспарухов", София
главен съдия: Мариян Гребенчарски
жълти картони: Артур Мота, Леандро Годой, Ойер Сариеги (Берое)

състав на Левски: Матей Маркович, Майкон, Келиан ван дер Каап, Карлос Охене (75-Евертон Бала), Александър Колев, Джавад Ел Джемили (57-Марин Петков), Мустафа Сангаре, Патрик-Габриел Галчев (75-Кристиан Макун), Кристиан Димитров, Цунами и Фабио Лима (56-Асими Фадига).

състав на Берое: Артур Мота, Хуан Саломони, Лучано Скуадроне, Фелипе Родригес, Сегундо Пачаме (80-Стефан Гаврилов), Леандро Годой, Исмаел Ферер (88-Джани Политано), Енцо Еспиноса (75-Ойер Сариеги), Хуан Пинеда (88-Винисиус Белоти), Карлос Алгара и Кевин Сейхас.

Хуан Пинеда и Леандро Годой се разписаха през второто полувреме, а Берое (Стара Загора) спечели с 2:0 срещу домакина си Левски в мач от 13-ия кръг на българската футболна efbet Лига. Така старозагорци се доближиха на точка от шестия в класирането Арда (Кърджали), докато "сините" останаха на трето място при равенство с втория Ботев (Пловдив).

Левски създаде първото добро положение в десетата минута. Патрик-Габриел Галчев, стартирал на мястото на Алдаир, подаде на Фабио Лима по дясното крило и той центрира по земя, а Александър Колев пропусна топката за Мустафа Сангаре. Таранът на "сините" стреля моментално, но не бе точен.

Патрик-Габриел Галчев, Мустафа Сангаре, Джавад Ел Джемили и Цунами опитаха да вкарат с далечни удари до края на първото полувреме, но не успяха. В добавеното време обаче "сините" създадоха чисто положение. Александър Колев получи пас от Сангаре в наказателното поле и се освободи от двама, след което стреля. Топката летеше към горния ъгъл на вратата, но стражът Артур Мота спаси с една ръка.

Левски създаде положение още на старта на второто полувреме, когато Цунами центрира на главата на Сангаре, който обаче не беше точен. Ситуацията се повтори три минути по-късно и отново капитанът намери централния нападател в наказателното поле, но той не успя и при втория опит.

Матей Маркович също имаше работа на другата врата. Той отрази опасен удар с глава на Лучано Скуадроне, но в 63-ата минута бе безпомощен срещу Хуан Пинеда. Последният получи центриране на далечна греда и вкара с лекота за 1:0 в полза на гостите от Стара Загора.

Левски опита да натисне Берое в собствената му половина, но това само доведе до втори гол в 83-ата минута. Кевин Сейхас изведе Леандро Годой зад гърба на защитата и аржентинският нападател преодоля Маркович с красив и прецизен удар в далечния ъгъл за крайното 2:0 в полза на Берое.

Към 11:01 на 28.10.2024 Новините от днес