site.btaОБНОВЕНА ЦСКА записа първа победа за сезона в шампионата на България по волейбол за мъже

ЦСКА записа първа победа за сезона в шампионата на България по волейбол за мъже
снимка: Никола Узунов/БТА

ЦСКА постигна първи успех в шампионата на България по волейбол за мъже. Съставът, воден от треньора Александър Попов, взе три точки при домакинството си на Берое 2016. "Червените" се наложиха с 3:1 (25:21, 24:26, 25:20, 25:15), диктувайки темпото на игра па полето срещу възпитаниците на Мирослав Живков.

Старозагорци поведоха с 21:18 във втория гейм, но столичани изравниха до 24:24, след което гостите спечелиха следващите две точки, изравнявайки резултата в мача.

ЦСКА се представи силно в защита, на посрещане и в атака. "Армейците" показаха разнообразие в нападение, а с 19 точки се отличи Страхиня Бързакович, а още 14 добави Николай Пенчев.

За гостите Велизар Чернокожев и Бранислав Ханушек се отличиха с по 11 точки.

В друга среща от кръга Добруджа 07 се наложи лесно с 3:0 (25:16, 25:21, 25:22) над домакина Хебър. Отборът от Пазарджик опита да затрудни своя по-опитен противник във втората и третата част, но гостите се представиха стабилно в атака и не допуснаха никаква изненада.

Дея Спорт победи с 3:1 (25:16, 25:19, 22:25, 25:19) като гост Монтана в един от най-интересните мачове от втория кръг на шампионата. Бургазлии излязоха на първо място във временното класиране след успеха си в зала "Огоста" и вече имат актив от шест точки.

Монтанци са с успех и поражение до момента през новия сезон.

Патрик Ламанец беше най-резултатен в полза на победителите с 22 точки, а съотборникът му Жонатас Кардосо добави още 17 точки.

За домакините с 22 пункта се отличи Василий Молотков.

В събота е дербито на кръга между шампиона Левски София и Нефтохимик 2010.