site.btaОБНОВЕНА Росица Денчева започна с победа на турнир по тенис в Италия, Денислава Глушкова спечели на двойки и отпадна на сингъл в Гърция

Росица Денчева, снимка: БФ Тенис

Росица Денчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула с награден фонд 25 хиляди долара.

Българката победи убедително на старта представителката на домакините Анастасия Абанято с 6:0, 6:3 за 69 минути.

Денчева триумфира в първата част без да загуби гейм, а във втората спечели четири поредни гейма от 2:3 до 6:3. Във втория кръг 17-годишната българка ще играе срещу Джорджия Крачун (Румъния).

Българката в тандем с Полина Крумкачов (САЩ) загубиха на четвъртфиналите на двойки от италианките Енола Киеза и Самира ди Стефано с 1:6, 4:6 за 63 минути.

Междувременно, Денислава Глушкова отпадна в първия кръг на сингъл, но продължава на двойки на турнира на клей за жени в Ираклион (Гърция) с награден фонд 25 хиляди долара.

Българката допусна обрат и отстъпи пред четвъртата поставена Александра Алейникова (Украйна) със 7:5, 3:6, 1:6. Срещата продължи 3 часа и 20 минути.

Глушкова спечели първия сет, но след 3:3 във втория загуби девет от последните десет гейма. Преди този мач тя записа две победи в квалификациите.

Българката и Марцелина Подлинска (Полша) обаче продължават на четвъртфиналите на двойки след успех над Франческа Дел'Едера (Италия) и Кристина Почтовик (Украйна) с 6:1, 6:0 за 49 минути.

Следващите им съпернички ще бъдат Ивана Себестова (Чехия) и Ева Мари Ворачек (Чехия).

Към 13:18 на 28.10.2024 Новините от днес