site.btaБразилският Атлетико Минейро победи аржентинския Ривър Плейт в полуфинал на Копа Либертадорес

Снимка: AP Photo/Thomas Santos

Бразилският отбор Атлетико Минейро се наложи над аржентинския гранд Ривър Плейт с 3:0 в първия полуфинал между двата тима за Копа Либартадорес, предаде АП. Така бразилците са много близо до това да играят финал в турнира за втори път в историята си.

Нападателят Дейверсон откри резултата на мача в Бело Оризонте в 22-рата минута, след като финтира вратаря Франко Армани. Бразилският тим увеличи аванса си в 70-ата минута с отсечен удар отново на Дейверсон, а Паулиньо приближи домакините до финала четири минути по-късно.

Атлетико Минейро спечели Копа Либертадорес през 2013 година.

Бразилският Ботафого и урагвайският Пенярол ще играят в другия първи мач от полуфиналите днес в Рио де Жанейро. Бразилски отбори спечелиха турнира в последните пет години.

Финалът ще се играе на 30 ноември на стадион "Монументал Нунес" в Буенос Айрес.

Към 16:19 на 28.10.2024 Новините от днес