site.btaБившият нападател на ЦСКА Али Соу вкара единствения гол за Ризеспор срещу Бодрум, Здравко Димитров остана на терена 80 минути

снимка: страница на Bodrumspor

Бившият нападател на ЦСКА-София и национал на Гамбия Али Соу вкара единствения гол в мача Бодрум – Ризеспор, завършил 0:1. За домакините на терена беше Здравко Димитров, който започна като титуляр и излезе от игра 10 минути преди края. Мартин Минчев не беше в групата на Ризеспор.

Ризеспор прекрати серията си от пет поредни мача без победа миналата седмица, когато се наложи над Анталияспор, а сега продължи успешната си серия. След безплодно първо полувреме смените на гостите дадоха резултат. Али Соу, който се появи на полувремето вместо Вацлав Юречка, вкара единствения гол в мача, засичайки с глава центриране на Рашид Гезал, също появил се от пейката.

Българското крило Здравко Димитров този път не се представи на обичайното си високо ниво, вероятно заради натрупаната умора от пътуванията и малкото време за тренировки. Той остана на терена до 81-ата минута и отстъпил мястото си на Еге Билсел.

Двата отбора са съседи в класирането с по 10 точки от 9 мача, като ФК Бодрум е на 12-о място с по-добра голова разлика от Ризеспор. Галатасарай е на върха с 25 точки, пред  Бешикташ с 20 и мач по-малко.

Към 15:12 на 28.10.2024 Новините от днес

Община Добрич: Носители на Годишните награди „Добрич“ в областта на културата и науката за 2024 г. са Мария Славова – пианист, органист, преподавател и Музикална школа Акордеон при НЧ „Йордан Йовков – 1870 г.“ с ръководител Деян Дженков