site.btaМениджърът на Арсенал Микел Артета смята, че футболът е игра на грешки, а тимът му е направил две големи срещу Борнемут

Снимка: AP Photo/Kin Cheung

Трети изгонен футболист в последните осем мача е твърде много за мениджъра на Арсенал Микел Артета, предаде Ройтерс. Отборът му допусна първа загуба във Висшата лига през сезона, като загуби от Борнемут с 0:2 с човек по-малко на терена.

Защитникът Уилям Салиба бе изгонен след само половин час игра, след като събори откъсващия се сам срещу вратаря Еванилсон. В предишните мачове с човек по-малко на терена Арсенал стигна до равенства с Брайтън и Манчестър Сити, но сега загуби.

"След 30 минути сме с човек по-малко и играем с десет с продължение на 67, 68 минути. Това е загуба, която щеше да се случи", каза Артета пред Sky Sports.

"Това е игра на грешки, ние направихме две големи, което ни струва мача. За трети път играем с 10 души и на това ниво е много трудно", смята испанецът.

"Грешките са част от футбола и сега не е моментът да посочваме с пръст който и да е, защото поведението на играчите бе отлично и те наистина искаха да победят, като опитаха", каза още Артета.

Към 22:38 на 20.10.2024 Новините от днес