site.btaСъстезателите на плевенския карате клуб Петромакс спечелиха купа "Плевен"

Състезателите на плевенския карате клуб Петромакс спечелиха купа "Плевен"
Снимка: Кореспондент на БТА в Плевен Юрий Конов

Каратеките на плевенския карате клуб Петромакс спечелиха купа "Плевен" на международния турнир, който се състоя в зала "Спартак" в едноименния град. С това те затвърдиха водещата си роля в този спорт в България.

Плевенчани завоюваха общо 36 медала, от тях 13 златни, шест сребърни и 17 бронзови.

На второ място в турнира се нареди карате клуб Монтана 2017 с пет златни, три сребърни и един бронзов медал, общо девет. Трети останаха каратеките на клуб по карате Атнес от град Троян. Те спечелиха 13 медала, четири златни, два сребърни и седем бронзови. Четвърти са състезателите от карате клуб Добруджа от град Добрич.

Купа "Плевен" на победителите връчи президентът на Българска национална федерация карате (БНФК) Русалин Русалинов.

Треньорите на клубовете в призовата четворка също получиха купи за достойно участие.

В тазгодишния турнир взеха участие 420 състезатели от 21 клуба от България, Турция, Сърбия и Румъния. Състезанията бяха в дисциплините ката и кумите, а за 6-7 годишните - игра с макивара. Медали спечелиха представители на 19 клуба.

Почетен гост на турнира, който е и част от спортния календар на община Плевен, беше олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова.