site.btaИзабелла Шиникова отпадна на полуфиналите на сингъл на турнир по тенис в Турция

Изабелла Шиникова отпадна на полуфиналите на сингъл на турнир по тенис в Турция
снимка: БФТенис

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Изабелла Шиникова отпадна на полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Кайзери (Турция) с награден фонд 40 хиляди долара.

Българката отстъпи пред третата поставена Альона Фалей (Беларус) с 5:7, 6:2, 4:6.

Срещата започна вчера, но беше прекъсната при резултат 1:1 гейма в третия сет. Днес Шиникова поведе с пробив за 4:3, но загуби следващите три гейма, а с това и мача.

Националката и представителката на домакините Мелис Сезер трябва да играят по-късно мача си от четвъртфиналите на двойки срещу Дария Сувирджонкова (Сърбия) и Анастасия Золотарева (Русия). Срещата трябваше да се играе преди три дни, но лошото време в Турция сериозно обърка програмата на турнира.

Към 21:42 на 20.10.2024 Новините от днес