site.btaБаскетболният национал Христо Захариев с победен дебют за италианския Ливорно

Баскетболният национал Христо Захариев с победен дебют за италианския Ливорно
снимка: Кореспондент на БТА в Бургас Христо Стефанов (архив)

Баскетболният национал Христо Захариев направи официален дебют за новия си италиански отбор Пиеле Ливорно. Това стана при победата на Ливорно като гост Луис Рома с 65:57 в двубой от италианската Серия B (трета дивизия).

Захариев, който пропусна първите мачове от сезона заради контузия, започна мача като титуляр и бе сред най-добрите за отбора си, записвайки 10 точки, 3 борби и 1 открадната топка за 12 минути на терена.

Победата бе четвърта за Пиеле Ливорно от шест кръга до момента в първенството.

При жените в Италия националката Гергана Иванова и нейният тим Бреша претърпяха загуба в третия кръг на местния шампионат. Бреша отстъпи като гост на Скривия с 68:86.

Иванова започна мача в стартовата петица и за близо 30 минути на паркета се отчете с 8 точки и 2 асистенции.

След този двубой съставът Бреша е с баланс 1-2, а в следващия кръг ще приеме Батипаля.

Към 11:05 на 20.10.2024 Новините от днес