site.btaМонтана направи обрат срещу Пирин (Разлог) във волейболния елит при мъжете, Дея Спорт надигра Хебър

Снимка: Цветомир Цветков/БТА (ПБ)

Тимът на Монтана започна с победа над Пирин в Разлог с 3:2 (23:25, 21:25, 25:19, 25:22, 15:9). Василий Молотков реализира цели 29 точки за Монтана, по 13 добавиха Николай Колев и Калоян Балабанов. Мариян Наков бе лидерът на Пирин с 23 точки в мача.

Бургаският Дея Спорт очаквано надигра Хебър в Пазарджик с 3:0 (25:18, 25:22, 25:16). Финалистът за Суперкупата на България бе без основни фигури като братята Братоеви, но по 15 точки за победата им реализираха словакът Патрик Ламанец и Димитър Василев. Симеон Топузлиев завърши с 14 точки за домакините от Хебър.

Пловдивският Локомотив Авия стартира с победа над Дунав с 3:1 (17:25, 25:15, 25:22, 25:21) при гостуването си. Пловдивчани загубиха първия гейм в Русе, но след това поеха инициативата и стигнаха до пълен обрат. Кристоф Хорват завърши със 17 точки за Локомотив, Жулиен Георгиев помогна с 16, а центърът Николай Къртев добави още 14 за успеха. Най-резултатен в мача бе Ангел Павлов от Дунав с 19 точки.

Берое загуби първия гейм, но направи обрат срещу Добруджа 07 с 3:1 (25:27, 25:16, 25:19, 25:22).  Над всички бе Руси Желев от Берое, който завърши с 22 точки, като направи и цели три аса от сервис. Велизар Чернокожев добави 16 точки за победата. Цветелин Цветанов поведе Добруджа с 16 точки.

Към 00:24 на 20.10.2024 Новините от днес