site.btaАтлетик (Билбао) постигна убедителна победа над Еспаньол в Примера дивисион и се изкачи на 4-о място

Снимка: AP Photo/Alessandra Tarantino

Атлетик (Билбао) се върна на победния път, записвайки убедителен успех с 4:1 над Еспаньол в среща от 10-ия кръг на Примера дивисион. Така лъвовете събират 17 точки и поне временно се изкачват на 4-о място, изоставайки само по голова разлика от 3-ия Атлетико (Мадрид).

Вдъхновеният тим на Атлетик (Билбао) напрактика реши мача до 30-ата минута, когато преднината беше вече 3:0. Това е първи успех за тях след две срещи преди това с негативен завършек.

Иняки Уилямс вкара два гола за победата, Алекс Беренгуер заби четвъртия 10 минути след началото на второто полувреме. Еспаньол изненада неприятно всички зрители с бездушното си поведение, липса на спортна злоба и грешки в защитата.

Още в 6-ата минута Дани Вивиан откри резултата за домакините след асистенция на Нико Уилямс. В 28-ата минута плеймейкърът Беренгуер изведе чудесно Иняки Уилямс на голова позиция, като нападателят само се обърна и с първото си докосване на топката я прати във вратата. Само след две минути двамата отново комбинираха по същия начин и Уилямс с много красиво изпълнение оформи класическия резултат преди почивката.

Десет минути след началото на втората част Беренгуер вкара за 4:0, този път засичайки подаване на ветерана Оскар де Маркос от дясно.

Еспаньол успя донякъде да измие образа си накрая, възползвайки се от намаленото темпо на домакините. Те върнаха гол чрез Алваро Техеро, който се разписа от пряксвободен удар. Така с четири поражения от пет мача Еспаньол е в най-лошата серия, откакто на поста е назначен Маноло Гонсалес.