site.btaВолейболистките на ЦСКА откриха с победа сезон 2024/2025 в първенството на България при жените

снимка: Боян Ботев/БТА (архив)

Отборът на ЦСКА откри сезон 2024/2025 в Националната волейболна Demax+ лига за жени с победа над състава на Перун 1 с 3:0 (25:12, 25:15, 25:12) като гост във Варна в изтеглен мач от втория кръг на първенството.

И двата отбора ще изиграят по още един мач след около 24 часа - утре (20 октомври). В неделя от 16:30 часа волейболистките на ЦСКА ще гостуват на ДКС Варна в среща от първия кръг на шампионата, докато Перун 1 ще приеме софийския Славия 2017 от 11:30 часа.

Гостите от София имаха превъзходство през целия мач срещу варненския си опонент. „Червените“ поведоха с 12:5 в първия гейм и го спечелиха с 25:12. Във втората част състезателките на ЦСКА също постепенно трупаха аванс, достигнал до 18:9 и приключиха успешно при 25:15. Ситуацията не се промени особено и в третия гейм, волейболистките на Перун 1 не успяваха да се противопоставят на по-опитния съперник и отстъпиха с 12:25.

Първият полусезон в женския волейболен шампионат на България ще продължи до 15 декември, а вторият ще започне на 17 януари.

Тази година Demax+ лигата стартира с нови два отбора, като медалите ще оспорват десет клуба: Марица (Пловдив), Марица 2022 (Пловдив), Варна ДКС, Перун 1 Варна, ЦСКА София, Дея Спорт (Бургас), Левски София, Славия 2017 (София), ЦПВК (София) и Драгоман.

По-късно днес предстоят още два мача, като от 14:00 часа ЦПВК посреща Дея Спорт в първия кръг, а в изтеглен двубой от деветия кръг Варна ДКС ще играе срещу Славия 2017 от 17:00 часа.

Към 15:20 на 19.10.2024 Новините от днес