site.btaБерое тръгна с убедителен успех над Спартак (Варна) при новия треньор Хосу Урибе

Снимка: кореспондент на БТА в Пловдив Боян Ботев (ЕВ)

голмайстори: 1:0 Енцо Еспиноса 26, 2:0 Исмаел Ферер 40, 3:0 Сантяго Годой 78
жърти картони - няма
състави:
Берое: Артур Мота, Оиер Сариеги (81 - Джани Тума), Хуан Хабло Саломони, Лусиано Скуадроне, Фелипе Родригес, Карлос Сегундо Пачаме (84 - Алберто Салидо), Карлос Алгара, Исмаел Ферер (81 - Франко Рамос), Кевин Сейхас, Енцо Еспиноса (70 - Хуанка Пинеда), Сантяго Годой (84 - Мануел Монсельо)
Спартак: Никола Виденов, Матео-Юрич Петрашило, Ангел Грънчов, Франьо Пърце, Радослав Димитров (85 - Франк Риволиер), Александър Цветков (85 - Любослав Маринов), Филип Лесняк (85 - Цветослав Маринов), Па Конате, Крисиан Илич, Берна Коуто (67 - Йоан Бауренски), Ахмед Ахмедов

Берое постигна класическа победа над Спартак (Варна) с 3:0 в мач от осмия кръг на Първа лига. Енцо Еспиноса, Исмаел Ферер и Сантяго Годой бяха автори на головете за тима от Стара Загора, като и трите попадения паднаха след груби грешки в защитата на Спартак. Това бе и силен старт на новия треньор на Берое Хосу Уребе.

Берое откри резултата в 26-ата минута. Тогава Енцо Еспиноса открадна топката от Франьо Пърце, който бе последен в защитата, напредна сам срещу вратаря Никола Виденов и стреля покрай него с левия крак за 1:0.

В 40-ата минута Берое удвои преднината си и това пак стана след грешка на Спартак при изнасянето на топката. Александър Цветков загуби около централната линия от Карлос Алгара, който веднага подаде на Исмаел Ферер отдясно, а последният вкара със силен диагонален удар в далечния ъгъл.

През второто полувреме вратарят на "соколите" Виденов отрази удари на Ферер и Фелипе Родригес. Той обаче бе безпомощен в 78-ата минута. Тогава Па Конате от Спартак върна топката към Франьо Пърце, който не успя да играе с нея и тя стигна до Годой, който излезе необезпокояван отдясно и с мощен диагонален шут направи преднината на Берое класическа.

Берое направи чудесна операция, като се изкачи на шесто място в класирането, като вече има 17 точки в актива си. Спартак все още използва инерцията от началото на сезона, като остава на четвърта позиция, от която обаче може да бъде смъкнат още след края на настоящия кръг.

Към 21:17 на 18.10.2024 Новините от днес