site.btaАндрей Рубльов достигна до четвъртфиналите на турнира по тенис в Стокхолм

Андрей Рубльов достигна до четвъртфиналите на турнира по тенис в Стокхолм
AP Photo/Ng Han Guan

Андрей Рубльов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Стокхолм (Швеция)  с награден фонд от 767455 евро. Поставеният под номер 1 руснак победи с 6:4, 6:1 Александър Мюлер за само 65 минути.

Рубльов постигна пробив за 3:2 в първия сет, след което поведе в мача след 6:4. Във втората част френският тенисист на три пъти загуби подаването и не успя да се противопостави на руснака, заемащ седмо място в световната ранглиста.

В следващия кръг Андрей Рубльов ще се изправи срещу участващия с "уайлд кард" Стан Вавринка. Швейцарецът се наложи трудно срещу Алехандро Давидович Фокина с 6:4, 3:6, 7:5.

Вавринка, който е трикратен победител от турнирите от Големия шлем, изоставаше с 2:4 в третия сет, но направи обрат до 5:4 и приключи срещата с пробив още при първата си възможност след 2 часа и 12 минути.

Миомир Кецманович (Сърбия) също продължава на четвъртфиналите след успех с 6:4, 4:6, 7:6 (2) срещу чилиеца Николас Хари, поставен под номер 5 в схемата.

По-късно тази вечер най-добрият български тенисист Григор Димитров ще се изправи срещу Кентен Алис от Франция.

Към 02:40 на 18.10.2024 Новините от днес