site.btaКаролина Мухова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Нинбо

Каролина Мухова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Нинбо
AP Photo/Ng Han Guan

Каролина Мухова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите УТА 500 в Нинбо (Китай). Чехкинята победи с 6:2, 6:1 Жаклин Кристиан, която влезе в основната схема като "щастлива губеща".

Финалистката от "Ролан Гарос" 2023 загуби едва три гейма и приключи мача от втората си възможност след 77 минути игра.

В следващия кръг Каролина Мухова ще играе срещу Анна Калинская. Поставената под номер 7 рускиня елиминира представителката на домакините Юе Юан след 6:3, 6:3.

Четвъртата в схемата Барбора Крейчикова също ще участва на четвъртфиналите, след като се наложи със 7:6 (5), 6:3 срещу китайката Есин Ма.

Крейчикова ще се изправи срещу рускинята Мира Андреева в общо шестия си четвъртфинал през сезона.

Беатрис Адад Мая, поставена под номер 6, също продължава напред. Бразилката победи (Кейти Болтър (Великобритания) със 7:6 (2), 7:5. В следващия кръг Адад Мая ще играе срещу Паула Бадоса от Испания.

Към 22:20 на 17.10.2024 Новините от днес