site.btaРадулов стартира с победа на турнир по тенис в Португалия

Радулов стартира с победа на турнир по тенис в Португалия
снимка: Димитър Вельов

Националът на България за Купа "Дейвис" Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Синтра (Португалия) с награден фонд 25 хиляди евро.

Радулов победи в първия си мач от надпреварата френския квалификант Матис Бобишон с 6:4, 6:3 за 94 минути, след като направи три пробива.

Българинът поведе с 3:1 по пътя към успеха в първия сет, а във втория спечели четири поредни гейма от 2:3 до 6:3.

Двубоят трябваше да се играе вчера, но беше пренасрочен заради лошото време.

В спор за място на четвъртфиналите българинът ще играе с водача в схемата Готие Онклен (Белгия) или Майкъл Чжу (САЩ).

Към 20:29 на 17.10.2024 Новините от днес