site.btaСтанаха ясни плейофните двойки за място на Европейското първенство за младежи

Станаха ясни плейофните двойки за място на Европейското първенство за младежи
Снимка: Цветомир Петров/БТА (ЕД)

Финландия – Норвегия, Белгия  - Чехия и Грузия – Хърватия са плейофите за място на Европейското първенство за младежи до 21 години, стана ясно от изтегления в УЕФА жребий. След изиграването на всички мачове от предварителните групи три от вторите отбори взеха директни квоти, а останалите шест тима бяха разпределени в три двойки.

Двубоите ще бъдат на разменено гостуване. Посочените на първо място отбори ще бъдат домакини в първите срещи на 14-и ноември. Реваншите ще се играят на 19-и ноември. Така ще станат ясни и последните три участника на европейските финали в Словакия, които ще се проведат от 12-и до 29-и юни догодина.

Българският национален отбор за младежи до 21 години завърши на 3-о място в група D с 15 точки. Полша, която завърши пред "лъвчетата", се класира като един от трите най-добри втори отбора заедно с победителя в групата Германия. В последната си среща от групата тимът на селекционера Александър Димитров надви Израел с 1:0 на стадиона в унгарския град Дьор. Победното попадение за България вкара Никола Илиев в 1-ата минута на второто полувреме.

Към 19:17 на 17.10.2024 Новините от днес