site.btaОтава победи Лос Анджелис в среща от Националната хокейна лига, Александър Георгиев направи 32 спасявания при загуба на Колорадо

Колорадо - НЙ Айлъндърс - 2:6

Джош Норис се отличи с два гола и донесе победата 56 секунди преди края на продължението, а Отава Сенатърс надделя над Лос Анджелис Кингс с 8:7 в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига (НХЛ).

Зак МакЮън също се разписа два пъти за "сенаторите", а по едно попадение добавиха Джейк Сандерсън, Дрейк Батерсън, Томас Шабо и Клод Жиру.

Антон Форсберг допусна три гола от девет удара, преди да бъде заменен от Мадс Согорд, който беше извикан по спешност в понеделник сутринта, който път получи четири гола в своята врата от 17 удара.

Кевин Фиала и Алекс Лафериер вкараха по две попадения за "кралете", които не са губили от "сенаторите" в редовното време от 10 януари 2019 година насам.

Джейк Алън направи 20 спасявания и записа първи мач без допуснат гол при победата на Ню Джърси над Юта с 3:0.

Новобранецът Шеймъс Кейси, Стефан Нeйсен и Нико Хишиър отбелязаха за "дяволите", които спечелиха за четвърти път в пет мача. Ню Джърси пропусна плейофите миналата година. за Юта пък това е първо поражение за сезона.

Сам Райнхарт вкара при числено превъзходство и добави гол, с който даде преднина на Флорида през втория период, а защитаващият Купа "Стенли" тим надделя над Бостън с 4:3.

Антон Лундел също отбеляза два гола, а Сергей Бобровски отпрази 25 изстрела за тима Флорида, която елиминира Бостън от плейофите във всеки от последните два сезона.

Мейсън Лорей и Джони Бийчър записаха по гол и асистенция за Брюинс, а Марк Кастелиц направи три асистенции.

Крис Крайдър се разписа в края на втория период при успеха на Ню Йорк Рейнджърс срещу Детройт с 4:1.

Крейдер отклони удара на Мика Зибанеджад 2:55 минути преди края на третината, за да направи 2:1, след като отборите си размениха по един гол в първата част. Алекси Лафрениер, Райли Смит и Зибанеджад също отбелязаха за Рейнджърс, а Игор Шестьоркин направи 31 спасявания.

Дилън Ларкин беше точен за Детройт.

Ларс Елер отбеляза две попадения срещу бившия си отбор, Евгени Малкин записа гол и две асистенции, а Питсбърг победи Монреал с 6:3 в друг мач от тази нощ в НХЛ.

За Питсбърг се разписаха още Крис Летанг, Кевин Хейс и Рикард Ракел, а Тристан Джари отрази 24 удара.

Сидни Кросби не успя да се отличи, което го остави на една точка от рекордните 1600. 37-годишният хокеист се стреми да стане едва 10-ият играч в историята на НХЛ, достигнал тази граница.

Кейдън Гули, Юрай Слафковски и Емил Хайнеман бяха точни за Монреал.

Вратарят с български корени Александър Георгиев направи 32 спасявания, но Колорадо загуби от Ню Йорк Айлъндърс с 2:6.

Брок Нелсън вкара първите си два гола за сезона в рамките на 2:49 минути, а "островитяните" донесоха победа за треньора Патрик Роа в първия му мач в Денвър.

Роа спечели две от четирите си Купи "Стенли" с Колорадо и беше треньор на отбора в продължение на три години, преди да се оттегли месец преди тренировъчния лагер през 2016 година.

За Айлъндърс се отличиха още Антъни Дюклеър, Кайл Палмиери, Андерс Лий и Матю Барзал, а Иля Сорокин спря 32 удара.

Калъм Ричи реализира първия си гол в НХЛ, а Кейси Мителщад също беше точен за Колорадо.

Към 12:13 на 15.10.2024 Новините от днес