site.btaАлбания победи Грузия във второто ниво на Лигата на нациите

Албания победи Грузия във второто ниво на Лигата на нациите
снимка: Владимир Шоков-БТА

Албания спечели с 1:0 като гост в мач Грузия от втора дивизия на Лигата на Лигата на нациите.

Домакините започнаха по-активно и пропуснаха да поведат в резултата още в петата минута чрез Буду Зивзивадзе. "Орлите" реализираха победния гол три минути след почивката, а Кристиан Аслани беше точен във вратата на грузинците.

Девет минути след това Недим Байрами пропусна да удвои аванса в полза на отбора Албания, който има 6 точки на трето място в група 1. Толкова е активът и на Грузия.

В среща от третото ниво на Лигата на нациите Словакия се наложи с 3:1 над домакина Азербайджан, който игра в намален състав през половината втора част.

Автогол на Рахил Мамадов след точно четвърт час игра изведе словаците напред, но Торал Байрамов изравни седем минути преди почивката.

Развръзката дойде през второто полувреме, когато в 70-ата минута Маир Емрели получи втори жълт и съответно червен картон.

Лукаш Хараслин и Давид Дуриш бяха точни съответно в 75-ата и 86-ата минута, осигурявайки ценния успех за словаците, които имат 10 точки на първото място в група 1. Азербайджан е на четвърта позиция след четири поредни поражения.

Към 00:16 на 15.10.2024 Новините от днес