site.btaВиктор Николов и Диян Костадинов спечелиха и двата старта на писта "Волан" в ендюрънс надпреварата по картинг в клас SWS

Снимка: Виктор Николов/Диян Костадинов

Виктор Николов и Диян Костадинов от отбора на Eventa спечелиха и двата старта на писта "Волан" в ендюрънс надпреварата по картинг в клас SWS. Състезанията бяха с продължителност 3 и 6 часа и се проведоха през уикенда (12-13 октомври).

В квалификацията за първия старт Николов и Костадинов дадоха второ време с изоставане от едва 0.017 секунди от победителите. По време на 180-минутната надпревара българският екипаж зае веднага челното място в колоната и бе водач в подреждането до първия стинт. Заради лека неточност в бокса "Eventa" натрупа забавяне от 10 секунди, но то беше преодоляно до края на състезанието. В последната обиколка представителите ни успяха да изпреварят отбора на Atlas Sport и да финишират на първата позиция с аванс от 0.4 секунди. На третото място се наредиха пилотите на Atlas GT.

В квалификацията за 6-часовото състезание Виктор Николов и Диян Костадинов бяха с четвърти резултат. В неделя те успяха да се придвижат до третата позиция след първия стинт с изоставане от 12 секунди от лидерите. Николов и Костадинов направиха отлично обръщане на посоката и излязоха на лидерската позиция, която запазиха до карирания флаг. Eventa завърши с аванс от 3 секунди пред тима на Atlas Sport. Трети се нареди екипажът на Atlas.

В началото на ноември младият пловдивски талант Виктор Николов ще вземе участие в надпреварата от Европейския ендюрънс шампионат по картинг край Серес, Гърция. Там ще се проведат три старта с продължителност 3, 4 и 7 часа. Николов ще бъде в отбора на "Лакрима рейсинг" заедно с Димитър Гайдов.

Към 14:19 на 14.10.2024 Новините от днес