site.btaАвстрия свали Норвегия от върха в групата си в Лигата на нациите, Гърция продължава без грешка след победа над Ирландия

Марко Арнаутович вкара два гола за победата на Австрия над Норвегия / снимка: АП/Darko Bandic

Националният отбор на Австрия записа разгромен успех с 5:1 над Норвегия в група 3 от Лига "В" на Лигата на нациите. По този австрийците свалиха съперника си от върха в класирането в потока, като имат по-добра голова разлика и по-добри показатели в директните мачове от него.

Борбата за първата позиция обаче се заплете максимално, тъй като освен Австрия и Норвегия със 7 точки е и тимът на Словения, който по-рано през деня надигра Казахстан с 1:0 като гост.

На стадиона в Линц домакините от Австрия поведоха още в осмата минута чрез капитана Марко Арнаутович, но малко преди почивката Норвегия изравни чрез Александър Сьорлот.

Истинска вихрушка пред вратата на гостите обаче се изви през второто полувреме, в което Австрия вкара четири гола. Отново Арнаутович вкара за 2:1 в 49-ата минута от дузпа, а в следващите 13 минути Филип Линхарт и Щефан Пош доведоха резултата до 4:1. Крайното 5:1 бе оформено от Михаел Грегорич в 71-вата минута.

В група 2 на Лига "В" Гърция запази максималния си актив след победа с 2:0 над Ирландия и вече има 12 точки, с три повече от втория Англия.

На "Йоргос Карайскакис" в Пирея Анастасиос Бакасетас даде преднина на гърците в началото на второто полувреме. В добавеното време на мача Петрос Манталос покачи на 2:0, а с това и оформи крайния резултат.

За гостите от Ирландия загубата бе трета в четири мача и те остават на предпоследното трето място с 3 точки и без никакви надежди за първата позиция.

В последния късен мач от програта Фарьорските острови и Латвия приключиха при 1:1 в мач от група 4 на Лига "С".

В Торшавн Ханус Сьоренсен даде преднина на домакините в 40-ата минута, но 69-ата Латвия изравни чрез влезлия като резерва три минути преди това Дарио Ситс.

След равенството Латвия остава на трето място в групата с 4 точки и само с теоретични шансове да задмине лидера Република Северна Македония, който е с 10. Фарьорските острови са на последното място с 3 точки и могат да се борят максимум за второто място, което за момента се окупира от Армения с 4 точки.

Към 02:17 на 14.10.2024 Новините от днес