site.btaБез да блести Англия взе три точки при гостуването си на Финландия

Без да блести Англия взе три точки при гостуването си на Финландия
Англия победи Финландия в Лигата на нациите / снимка: Markku Ulander/Lehtikuva via AP

Европейският вицешампион Англия стигна до победа с 3:1 над Финландия като гост в четвъртия си мач от Лига "В" на Лигата на нациите. По този начин воденият от Лий Карсли тим се реваншира пред феновете си за изненадващото поражение с 1:2 от Гърция на "Уембли" преди три дни.

В Хелзинки "трите лъва" отново не впечатлиха с играта си, но успяха да постигнат нужния резултат с малкото шансове, които създадоха.

Джак Грийлиш даде преднина на англичаните в 18-ата минута след чудесно подаване на халфа на Лил Анхел Гомеш.

Гостите удвоиха преднината си в 74-тата минута, когато се разписа Трент Алекзандър-Арнолд от пряк свободен удар.

Деклан Райс десет минути по-късно покачи на 3:0 в полза на Англия, а домакините от Финландия стигнаха до почетно попадение три минути след това чрез Арту Хосконен, който скочи най-високо след изпълнение на корнер.

С успеха Англия събра 9 точки, колкото има и тимът на Гърция, който по-късно днес приема Ирландия в другия мач от група 2. Финландия е на дъното на потока с 0 точки.

В Лига "С" Република Северна Македония практически си гарантира първото място в група 4 след победа с 2:0 над Армения като гост. По този начин западните ни съседи вече имат 10 точки от четири мача и водят с шест пред арменците, които са на второто място. На трето място е тимът на Латвия с 3 точки, който по-късно днес гостува на Фарьорските острови.

В Ереван гостите стигнаха до победата с попадения на Боян Миовски и Исник Алими в последните 20 минути на редовното време.

В другите два мача, играни този следобед, Малта победи с 1:0 Молдова като домакин в мач от група 2 на Лига "D". Единственото попадение в срещата реализира Теди Теума в 87-мата минута. Отново той можеше да направи победата на домакините и по-изразителна, но в добавеното време пропусна от дузпа.

С успеха Малта изравни Молдова на върха в групата с по 6 точки. На дъното без актив след два изиграни мача е Андора.

В същата лига, но в група 1 Лихтенщайн и Гибралтар завършиха 0:0. И тук домакините пропуснаха дузпа в последните секунди на продължението, а грешникът за футболистите от Княжеството бе Николас Хаслер.

Гибралтар е лидер в потока с 5 точки, пред Сан Марино с 3 и Лихтенщайн с 2.

Към 23:17 на 13.10.2024 Новините от днес