site.btaСпортен клуб „Стар тийм“ първи в класирането на шампионата по кикбокс на татами в Панагюрище

снимка: организаторите

Кикбоксьорите на спортен клуб „Стар тийм“ триумфираха в комплексното класиране на държавното първенство по кикбокс в леките стилове на татами, което се проведе в зала „Арена Асарел“, град Панагюрище.

Възпитаниците на Иван Георгиев и Деница Миленкова заеха призовата позиция след като спечелиха най-много отличия 120 от които 36 златни, 32 сребърни и 52 бронза.

Втори се наредиха състезателите на спортен клуб „Масару“ с треньори Иво Деспотов и Стефан Костадинов с актив от 39 отличия ( 22 златни, 6 сребърни и 11 бронза).

Трети на почетната стълбичка на победителите се качиха представителите на спортен клуб „Умай Радулов“ с треньор Борислав Радулов и общо 33 медала (12 златни, 16 сребърни, 5 бронзови).

Четвърти стана СК „Ка Ел Кикбокс“, гр. Перник, а домакините от СК “Оптикс“ се наредиха 5-ти, като състезателят им Найден Бакърджийски бе отличен с награда за „най-техничен състезател“ на шампионата.

Държавното първенство по кикбокс във всички татами стилове се проведе в партньорство между Българската конфедерация по кикбокс и муай тай, община Панагюрище и Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни (МКБППМН) към община Панагюрище.

Следващото състезание за националите ни по кикбокс е Европейското първенство за мъже и жени в Атина (Гърция) от 02.11 до 10.11.2024 година.

Към 21:15 на 13.10.2024 Новините от днес