site.btaАлександър Везенков вкара 22 точки за победата на Олимпиакос над Арис в гръцкото първенство

Александър Везенков / снимка: Асен Тонев/БТА (ПБ)

Александър Везенков вкара 22 точки за точно 20 минути игра при убедителната домакинска победа на Олимпиакос със 102:72 над Арис Солун в мач от втория кръг в първенството на Гърция по баскетбол.

Българското крило добави пет борби, една асистенция и две открадни топки към статистиката си и не направи нито една грешка. Везенков вкара всичките си седем стрелби за две точки, един от двата си опита за три точки и бе безгрешен при петте си стрелби от наказателната линия.

Олимпиакос реши изхода от срещата още в първата четвърт, която спечели с 35:12. Следващите три части бяха равностойни, но също завършиха в полза на домакините.

Най-резултатен за победителите бе центърът Моузес Райт с 23 точки, а французинът Еван Фурние добави 11 за втората победа на Олимпиакос в първенството на Гърция.

Към 21:15 на 13.10.2024 Новините от днес