site.btaФрегата оглави еднолично класирането в мъжкото хандбално първенство

Фрегата оглави еднолично класирането в мъжкото хандбално първенство
снимка: Пиксабей

Срещи от третия  кръг на мъжкото хандбално първенство на България:

Левски - Чардафон (Габрово)                                - 28:25 (13:15)

изтеглена среща от шестия  кръг:
Пирин 64 - НСА                                                        - 20:36 (9:18)

в събота, трети кръг:
НСА - Раховец 2008 (Горна Оряховица)                - 26:17 (15:11)
Осъм (Ловеч) - Пирин 64 (Гоце Делчев)               - 39:29 (19:11)
Добруджа (Добруджа) - Фрегата (Бургас)              - 21:29 (10:15)
Спартак (Варна) - Локомотив (Горна Оряховица) - 28:28 (17:15)
Шумен 61                                                                  - почива

В класирането води Фрегата с пълен актив от 6 точки, пред Локомотив (Горна Оряховица) с 5, Осъм с 4, Шумен с 4 точки и мач по-малко, НСА с 4 точки и мач повече и др.

Фрегата надделя над домакина Добруджа с 29:21 (15:10) в среща от третия кръг на мъжкото хандбално първенство.

С успеха бургазлии събраха 6 точки и с пълен актив оглавиха еднолично временното класиране.

Защитаващият титлата си Локомотив (Горна  Оряховица) допусна гол в самия  край и завърши 28:28 (15:17) при гостуването си на Спартак във Варна.

Домакините стартираха по-добре и поведоха с 10:5, но шампионите постепенно започнаха да съкращават пасива и в средата на втората част стигнаха до обрат при 24:22. Те запазиха преднината си до 25:23 в 51-ата минута, след което, обаче, варненци отново успяха да изравнят.

Локомотивци все пак взеха аванс от 28:27, но в последната атака домакините получиха право да изпълнят 7-метров наказателен удар. Времето изтече, а Георги Стоянов беше  точен и с десетия си гол в мача оформи равенството.

"Железничарите" заемат второто място с 5 точки, а Спартак взе първа точка във втория си мач от началото на сезона.