site.btaДея спорт се класира за финала на турнира за Суперкупата на България по волейбол

Дея Спорт ще играе във финала за Суперкупата на България / снимка: Христо Стефанов/БТА (ПБ)

Отборът на Дея спорт се класира за първи път в клубната си история във финала за Суперкупата на България по волейбол при мъжете.

В дербито на Бургас във втория полуфинал от надпреварата, която се провежда в столичната зала "Левски София", Дея спечели с 3:0 (25:21, 26:16, 28:26) гейма срещу Нефтохимик 2010.

Носителят на Купата на България спечели сравнително лесно първите два гейма. В тях единствено в края на първия се създаде някаква интрига, когато Нефтохимик изравни при 21:21, но след това тимът на Дея реализира четири поредни точки.

Така само в третия гейм играта се завърза. Това се дължеше на по-добрия старт на Нефтохимик, който поведе с четири точки. Преднината на тима се задържа до средата на гейма, когато Дея направи серия от шест поредни точки, за да дръпне с 18:16.

Последва нова смяна на водачеството, а в края на гейма Нефтохимик стигна до два геймбола, които обаче не бяха реализирани. Така при първия си мачбол Дея записа точка и затвори срещата в три гейма.

За победителите най-резултатен с 15 точки бе Патрик Ламанец. По 14 точки добавиха Йонатас Кардосо и Димитър Василев.

За Нефтохимик Розалин Пенчев и новото попълнение Рафал Фарина завършиха с по 11 точки.

Във финала в неделя Дея ще играе с домакина Левски, който по-рано през деня се наложи също в три гейма над ЦСКА.

Към 02:47 на 26.10.2024 Новините от днес