site.btaВратарят Александър Нюбел е доволен от дебюта си за германския национален отбор

Вратарят Александър Нюбел е доволен от дебюта си за германския национален отбор
Стражът на Щутгарт не успя да запише суха мрежа, след като бе преодолян от Един Джеко / Снимка: AP Photo/Armin Durgut

Вратарят Александър Нюбел е "горд, доволен и много щастлив" от дебютния си мач за националния отбор на Германия по футбол, който спечели с 2:1 срещу Босна и Херцеговина като гост в мач от Лигата на нациите, пише агенция ДПА.

"Нещата минаха наистина добре", добавя вратарят на германския национален тим.

Нюбел замени на поста контузения Марк-Андре тер Стеген, който получи тежка контузия в коляното на клубно ниво. Очаква се вратарят на Барселона, който пък замени на титулярното място прекратилия международната си кариера Мануел Нойер, да се завърне в игра през лятото.

За мача с Нидерландия обаче Нюбел ще седне на пейката и титуляр ще бъде Оливер Бауман. Вратарят на Щугарт заяви, че ще му стиска палци: "Оли ме поздрави. Сега чакам неговия дебют. Надявам се да играе добре и да спечелим. Всички в групата се разбираме отлично".

Нюбел не успя да запише суха мрежа в първия си мач, след като Един Джеко го преодоля с глава в 70-ата минута.

"Ударът беше насочен перфектно - точно до гредата. Опитах да го отразя, но беше много трудно. Ядосвам се на всеки получен гол, не само на този", каза още Нюбел.

Германия може да се класира на четвъртфиналите на Лигата на нациите с победа срещу Нидерландия в понеделник, след като "лалетата" спечелиха само точка срещу Унгария. Последният сблъсък между двата отбора завърши 2:2 през месец септември.

"Напълно способни сме да победим Нидерландия. Все пак играем у дома, което винаги е било нещо специално", заяви Тим Клайндийнст, който също изигра първия си мач за националния отбор срещу Босна и Херцеговина.

Към 16:15 на 12.10.2024 Новините от днес