site.btaБългарските състезатели приключиха участието си на турнира по бадминтон в Истанбул

Христомира Поповска, снимка: Никола Узунов/БТА

Българските състезатели приключиха участие на международния турнир по бадминтон за мъже и жени в Истанбул (Турция).

Христомира Поповска надделя в първия си мач на единично срещу Михаела Чепишева с 21:13, 21:18 за 25 минути, след което отстъпи пред номер 5 Клара Асурменди (Испания) с 18:21, 18:21 за 33 минути. Гергана Павлова загуби от номер 4 Амалия Шулц (Швейцария) с 13:21, 16:21 за 33 минути.

При мъжете Димитър Янакиев, който преодоля квалификациите, претърпя поражение от французина Грегоар Дешан с 15:21, 16:21 за 29 минути.

На двойки жени Таня Иванова и Гергана Павлова записаха победа и загуба, а Михаела Чепишева и Цветина Попиванова отстъпиха в първата си среща.

Поставеният под номер 2 в схемата Теодор Митев се класира за четвъртия кръг на международния турнир по бадминтон за юноши и девойки до 17 години в германския град Мюлхайм.

Българинът победи Лука Сезари (Швейцария) с 21:17, 21:13 за 20 минути и утре ще срещне Ярно Детерс (Германия).

Елена Попиванова и Виктория Попова стартираха с успех на двойки срещу представителките на домакините Пиа Рапен и Лили Райтер с 21:17, 21:12 за 22 минути. Следващите им съпернички ще бъдат Марта Франклин и Лили Ууд (Англия).

Георги Рупцов и Елена Попиванова отпаднаха в третия кръг на смесени двойки.

Към 02:14 на 12.10.2024 Новините от днес