site.btaКузманов отпадна на четвъртфиналите на турнир по тенис в Италия

Кузманов отпадна на четвъртфиналите на турнир по тенис в Италия
снимка: БТА/архив

Българинът Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Номер 8 в схемата Кузманов претърпя поражение от четвъртия поставен представител на домакините Франческо Маестрели с 2:6, 5:7 след почти два часа и половина игра.

Пловдивчанинът започна колебливо и допусна ранен пробив и изоставане от 0:3, след което Маестрели нямаше проблеми да затвори първия сет с още един брейк в осмия гейм. Във втората част българинът на два пъти имаше пробив аванс, но не се възползва. В последствие при 4:5 и подаване на съперника той спаси два мачбола, но веднага след това пак загуби подаването си и при втория опит на сервис Маестрели успя да стигне до крайната победа.

В схемата на двойки българските национали Пьотр Нестеров и Янаки Милев излизат по-късно днес на полуфиналите срещу номер 1 достигнаха Джей Кларк (Великобритания) и Аугусто Вирджили (Италия).