site.btaГлушкова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Гърция

Глушкова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Гърция
Денислава Глушкова снимка: БТА/архив

Българката Денислава Глушкова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Втората поставена Глушкова елиминира  рускинята Полина Лейкина с категоричното 6:0, 6:2, след като спечели първите десет гейма в мача, продължил 81 минути.

Така за място на полуфиналите 20-годишната софиянка ще се изправи утре срещу осмата поставена Тилвит Ди Джиролами (Белгия).

Квалификантката Дария Великова отпадна във втория кръг след поражение от номер 7 Лус Ебелинг Конинг (Нидерландия) с 2:6, 1:6. 20-годишната Великова все пак записа първа победа във веригата на Световната федерация ITF.