site.btaТони Попович стартира с успех начело на Австралия в квалификация за Световното първенство по футбол

снимка: АР, James Elsby

Тони Попович стартира с успех начело на Австралия, след като състава се наложи като домакин с 3:1 над Китай в квалификация за Световното първенство през 2026 година.

В герой за Австралия на стадион в Аделаида се превърна Крейг Гудуин. Любимецът на местните фенове вкара зашеметяващ голр с удар от далечна дистанция в 53-ата минута и  даде асистенция на Луис Милър за изравнителното попадение. Китай дръпна в резултата след точен удар на Се Въннън в 20-ата минута.

Резервата Нишан Велупилеи оформи крайното 3:1 при международния си дебют с попадение в добавеното време пред рекордната посещаемост от 46 291 зрители на мач на Австралия в Аделаида.

След шокиращо домакинско поражение с 0:1 от Бахрейн и равенство с 0:0 като гост на Индонезия, победата възроди шансовете на Австралия да завърши третата фаза на азиатските квалификации на една от първите две позиции и автоматичен билет за финалите през 2026 г. в Северна Америка .

„Мисля, че се справихме наистина добре дори през първото полувреме. Китай беше много, много компактен. Шапки долу за момчетата, губехме с 0:1 и след лошшите резултати в първите два мача, които имахме, успяхме да стигнен до изключително важна победа“, каза Гудуин.