site.btaЧехът Якуб Меншик сложи край на участието на Григор Димитров на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай

Григор Димитров / снимка: АП/Andy Wong

Григор Димитров отпадна в четвъртия кръг на турнира от сериите "Мастърс 1000" в китайския град Шанхай с награден фонд от почти 9 милиона долара.

Първата ракета на България при мъжете отстъпи с 3:6, 6:3, 4:6 пред чеха Якуб Меншик след 2 часа и 2 минути игра и пропусна да се класира за трети път в кариерата си сред най-добрите осем в състезанието.

Мачът започна отлично за 19-годишния Меншик, който спечели първите три гейма, за да изкове аванс от 3:0. Със солидния си сервис той успя да запази безпроблемно аванса си и да спечели първата част за едва 31 минути.

33-годишният Димитров, поставен под номер 9 в схемата, повиши нивото в играта си във втория сет. Българинът бе този, който този път поведе с 3:0 гейма и макар да трябваше на два пъти да спасява по три възможности за връщане на пробива, успя да се справи и да изравни резултата в сетовете.

В началото на третия сет Димитров пропусна точка за пробив при 1:1 гейма, а в следващия Меншик бе този, който направи брейк. Това даде допълнително самочувствие на младия чех, който продължи да сервира много солидно до 5:3 гейма в своя полза. Тогава Димитров стигна до нови два брейкбола и реализира още първия, за да намали до 4:5. Вместо обаче да изравни резултата, българинът веднага след това допусна нов пробив, който този път сложи точка на спора.

Меншик завърши двубоя с общо 10 аса и 27 печеливши удара. Димитров направи повече завършващи удари от съперника си - 30, но и допусна повече непредизвикани грешки - 35 срещу 33 за тийнейджъра.

На четвъртфиналите Меншик ще срещне четирикратния шампион в Шанхай Новак Джокович. Сърбинът се нуждаеше от само час и 14 минути, за да победи руснака Роман Сафиулин с 6:3, 6:2.

Към 17:11 на 09.10.2024 Новините от днес