site.btaОБНОВЕНА Виктория Томова отпадна във втория кръг на силния турнир по тенис в Ухан, Сабаленка продължи победната си серия в надпреварата

Снимка: AP/Ahn Young-joon

Виктория Томова отпадна във втория кръг на силния турнир по тенис на твърда настилка от сериите УТА 1000 в китайския град Ухан с награден фонд от 3,2 милиона долара.

Първата ракета на България загуби от поставената под номер 4 в схемата Коко Гоф (САЩ) с 1:6, 2:6 за час и четвърт.

Томова стартира двубоя с пробив, но след това четвъртата в световната ранглиста Гоф взе десет поредни гейма по пътя си към крайната победа в първия мач помежду им.

Американката постигна седми пореден успех в Тура, след като през миналата седмица спечели друго състезание от сериите УТА 1000 в китайската столица Пекин, за да заслужи втора титла за сезона и осма в кариерата си. За място на четвъртфиналите те ще играе срещу Марта Костюк (Украйна), който спечели без игра срещу Аманда Анисимова (САЩ).

29-годишната софиянка все пак заработи 20714 долара и 65 точки за класацията на УТА, в която заема 48-ото място.

Защитаващата титлата си от предишните две издания на надпревара и водачка в схемата Арина Сабаленка (Беларус) продължи успешната си серия в Ухан след 6:4, 6:4 над номер 1 в световната ранглиста на двойки Катержина Синиакова (Чехия) за 94 минути. Тя записа 13-а поредна победа в китайския град при третото си участие в състезанието, като все още няма поражение. Двата сета се развиха по подобен начин, като Сабаленка реализираше ранен брейк, Синиакова изравняваше, но втората в световната ранглиста стигаше до успеха с ключови пробиви в десетия гейм.

Тенисистка от Беларус очаква в третия кръг Юлия Путинцева (Казахстан), която се справи с хърватката Дона Векич с 6:4, 3:6, 6:4.