site.btaАбърдийн и Димитър Митов постигнаха победа след обрат в Шотландия

Абърдийн и Димитър Митов постигнаха победа след обрат в Шотландия
снимка: Владимир Шоков/БТА

Вратарят Димитър Митов беше титуляр при победата на Абърдийн с 3:2 у дома срещу Хартс в мач от седмия кръг в първенството на Шотландия. Българският национал остана на терена през целия двубой.

Финландецът Топи Кескинен даде аванс за "доновете" още във втората минута, но Франки Кент изравни 35 минути по-късно.

Столичани поведоха в резултата чрез Блеър Спайтал в 63-ата минута. Ники Девлин възстанови равенството по-малко от 120 секунди по-късно.

Четвърт мчас преди края на редовното време Джордж Кент от Хартс получи втори жълт и съответно червен картон.

Това помогна на домакините и хърватинът Анте Палаверса осигури ценните три точки с головия си удар в 88-ата минута.

Абърдийн има пълен актив от 21 точки след седем поредни победи и заема второ място в класирането. Шампионът Селтик също е с 21 пункта, но има по-добра голова разлика.

Към 02:16 на 07.10.2024 Новините от днес