site.btaОтборът на WAKO Молдова спечели седмия международен турнир по кикбокс в Козлодуй

снимка: организаторите

325 състезатели от 49 спортни клуба участваха в седмия международен турнир по кикбокс в стил лоу кик в град Козлодуй. В надпреварата се включиха и над 50 представители на Молдова, Сърбия и Черна гора.

В класирането по брой спечелени медали на първо място се нареди отборът на WAKO Молдова, който спечели 10 златни, 6 сребърни и 3 бронзови медала. Втората позиция е за СК Шуменска крепост с актив от 9 златни, 8 сребърни и 2 бронзови отличия, а трети на почетната стълбичка се качиха кикбоксьорите на варненския клуб Вокил с 5 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала.

Състезанието, което е част от официалния спортен календар на Световната федерация по кикбокс WAKO, се проведе в спортна зала "Христо Ботев" в Козлодуй.

Домакин беше местния спортен клуб "Златните момчета" с председател Георги Вачев, който зае четвъртото място в отборното класиране 5 златни, 1 сребъро и 1 бронз.

Откриването се състоя в съботния ден в присъствието на кмета на Община Козлодуй Маринела Николова и народните представители Красен Кръстев и Мартин Харизанов.

На националитепо кикбокс предстои участие на Европейското първенство за мъже и жени в Атина (Гърция) от 2 до 10 ноември.

Следващото състезание на национално ниво за конфедерацията ще бъде турнир по кикбокс в стил фул контакт "Купа Варна", който ще се проведе от 22 до 24 ноември с домакин СК Вокил и със съдействието на Община Варна.

Към 00:23 на 07.10.2024 Новините от днес