site.btaСпартак 1918 Варна победи Локомотив София след обрат

Спартак 1918 Варна победи Локомотив София след обрат
БТА, Варна (6 октомври 2024) Срещата от 11-ия кръг на efbet Лигата между отборите на „Спартак 1918“ и „Локомотив 1929“ София се играе на стадион „Спартак“ във Варна.Снимка: кореспондент на БТА във Варна Красимир Кръстев (ЛФ)

Среща от 11-ия кръг на efbet Лигата:

Спартак 1918 Варна – Локомотив София     3:2 (1:2)
голмайстори: 0:1 Красимир Станоев (2-ра мин.), 0:2 Анисе Бру (13-ата мин.), 1:2 Кристиан Илич (28-ма мин.), 2:2 Ахмед Ахмедов (59-ата мин.), 3:2 Ромееш Ивей (90-ата мин);
Стадион „Спартак“;
Зрители - 2000;
Съдия – Иво Андреев;
Жълти картони: Ромееш Ивей, Франьо Пърце, Виктор Митев, Антонио Вутов (Спартак 1918 Варна); Атанасиос Пицолис, Анисе Бру (Локомотив София);
Състави:
Спартак 1918 Варна – Мартин Величков, Матео Петрашило, Франьо Пърце, Йоан Бауренски (59-Александър Цветков), Филип Лесняк, Виктор Митев (54-Па Конате), Ромееш Ивей (90+4-Радослав Димитров), Кристиан Илич, Ахмед Ахмедов, Антонио Вутов (90+4-Бернардо Коуто), Ангел Грънчов;
Локомотив София – Александър Любенов, Атанасиос Пицолис (68-Валентин Николов), Бруно Франко, Красимир Станоев, Мамаду Диара, Диме Димов, Селсо Рапосо (90+1-Мики Орачев), Стефан Ламбезе, Анте Аралица (74-ата мин. Светослав Диков), Доналдо Ацка, Анисе Бру (74-Стив Траоре);

Спартак 1918 Варна победи Локомотив София с 3:2 при почти постоянен дъжд в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Домакините стигнаха до успеха след като губеха с 0:2. „Соколите“ вече имат 21 точки в актива си и заемат четвъртото място във временното класиране, като изпреварват градския си съперник Черно море. "Червено-черните“ са с 10 точки.

Първата сериозна ситуация в мача бе за домакините във 2-ата минута. Ромееш Ивей центрира отдясно, топката стигна до Ахмед Ахмедов, който стреля от няколко метра, но вратарят Александър Любенов спаси. В ответната атака гостите откриха резултата. Анте Аралица проби отляво и центрира в наказателното поле на Спартак 1918 Варна, където Анисе Бру овладя топката и я пусна към Красимир Станоев, който с удар от 15-тина метра вкара за 1:0 за „железничарите“. В 13-ата минута Локомотив удвои преднината си. Анте Аралица центрира отляво в наказателното поле на домакините, където Анисе Бру изпревари вратаря Мартин Величков, овладя топката и я прави в опразнената врата за 2:0.

В 23-ата минута играчите на Локомотив бяха близо до трето попадение. Анисе Бру бе изведен в отлична позиция сам срещу вратаря на Спартак 1918 Варна Мартин Величков и стреля, но стражът на домакините успя да спаси. В 28-ата минута Спартак 1918 Варна намали изоставането си. Кристиан Илич проби отдясно, навлезе в наказателното поле на гостите и центрира меко, където след разбъркване топката отново стигна до него и той с топовен изстрел от няколко метра вкара гол за домакините – 1:2. В 36-ата минута Ромееш Ивей проби отдясно и центрира в наказателното поле на Локомотив, където Ахмед Ахмедов стреля с глава, но вратарят Александър Любенов улови. В 44-ата минута вратарят на столичани Александър Любенов предотврати сигурен гол, след като изби топката след удар от около 30 метра на Филип Лесняк. В 45+3 минута на първата част Анте Аралица засече топката с глава след центриране в наказателното поле на домакините, но вратарят Мартин Величков улови без проблеми.

В 52-ата минута вратарят на домакините Мартин Величков успя да спаси опасен удар на Доналдо Ацка. В 58-ата минута Па Конате бе намерен в наказателното поле на гостите отляво и стреля, но топката премина встрани от вратата. Минута по-късно Спартак 1918 Варна изравни резултата. Антонио Вутов успя да изведе в отлична позиция Ахмед Ахмедов сам срещу вратаря на гостите, а нападателят на „соколите“ с хубав удар изравни резултата – 2:2. В 64-ата минута при поредната атака на домакините след шут на Ромееш Ивей топката премина опасно близо до вратата на столичния тим. В 82-ата минута Кристиан Илич засече топката с глава след центриране от корнер, но тя премина встрани от вратата. В 90-ата минута Ромееш Ивей вкара третия гол за домакините и донесе трите точки на Спартак 1918 Варна.