site.btaШампионът Манчестър Сити достигна до домакински успех срещу Фулъм в първенството на Англия

AP Photo/Darren Staples

Манчестър Сити победи с 3:2 у дома Фулъм в двубой от седмия кръг от първенството на Англия. Шампионите изоставаха в резултата с 0:1, но две попадения на Матео Ковачич във всяко от двете полувремена осигуриха обрата за "небесносините". Един път за победителите се разписа и Жереми Докю.

В 25-ата минута Илкай Гюндоган пропусна да изведе Сити напред в резултата, а съвсем малко по-късно лондончани взеха аванс с попадение на Андреас Перейра, дошло след асистенция на Раул Хименес.

След близо половин час игра Адама Траоре пропусна да вкара втори гол във вратата на отбора от Манчестър. В 32-ата минута Ковачич изравни след удар към вратата на Бернд Лено и последвал рикошет.

Само две минути след началото на втората част хърватският халф Ковачич отново се разписа за втори път за домакините.

Седем минути преди края на редовното време влезлият като резерва Жереми Докю направи резултата 3:1.

В 89-ата минута Родриго Мунис направи загубата за столичани по-почетна

Манчестър Сити е на второ място в класирането със 17 точки. Фулъм заема шеста позиция във Висшата лига.

В друга среща от кръга Арсенал победи трудно гостуващия Саутхямптън с 3:1. "Светците" изненадващо взеха аванс в 55-ата минута чрез силна солова изява на Камерън Арчър.

Лондончани се върнаха в двубоя само три минути след това, когато точен беше Кай Хаверц след асистенция на Букайо Сака.

В 68-ата минута Габриел Мартинели също се разписа във вратата на гостите от южния бряг.

Минута преди края на редовното време Сака се възползва от грешка в защитата на гостите и фиксира крайния резултат 3:1.

Арсенал е на трета позиция до момента със 17 точки, а "светците" заемат 19-та позиция със само една точка.

Уест Хям се наложи с категоричното 4:1 у дома над новака в елита Ипсиуч, докато Брентфорд победи у дома намиращия се на 20-та позиция Уулвърхямптън с 5:3.

По-късно днес Евертън е домакин на Нюкасъл, а в неделя Астън Вила посреща Манчестър Юнайтед.