site.btaКоко Гоф и Каролина Мухова ще играят на финала на турнира по тенис за жени в Пекин

Коко Гоф, снимка: AP Photo/Achmad Ibrahim

Американката Коко Гоф и чехкинята Каролина Мухова ще играят на финала силния тенис турнир в китайската столица Пекин.

Гоф стигна до обрат срещу испанката Паула Бадоса и се наложи след 4:6, 6:4, 6:2. Така тя достигна до финал на турнир на УТА от девет месеца насам.

20-годишната американка направи по-слаб старта на мача, като загуби първия сет за 59 минути.

Бадоса поведе с 3:1 и във втората част, но шампионката от Откритото първенство на САЩ изравни за 4:4, а след това спечели и последните два гейма в сета.

Коко Гоф реализира пробив и при 5:4 в решителния трети сет, за да стигне до успеха.

"Чувствах, че играя добре през целия мач, но направих някои непредизвикани грешки", каза американката на корта след победата.

Каролина Мухова победи олимпийската шампионка от Париж Цинвън Чжан от Китай с 6:3, 6:4 за час и 38 минути на корта.

Това бе пореден силен мач на Мухова, която отстрани в турнира и Арина Сабаленка от Беларус. Чехкинята направи по един пробив в двата сета за победата. Мухова пропусна два мачбола при 5:3 във втория сет и подаването на китайката, но след това спечели мача на своя сервис.

Към 17:11 на 05.10.2024 Новините от днес