site.btaЛудогорец пропусна дузпа и взе само точка при гостуването си на Виктория Пилзен

Лудогорец пропусна дузпа и взе само точка при гостуването си на Виктория Пилзен
Лудогорец / снимка: кореспондент на БТА в Пловдив Боян Ботев (АК)

Мач от втория кръг в основната фаза на турнира Лига Европа:

Виктория Пилзен (Чехия) - Лудогорец (България) - 0:0
пропусната дузпа: Якуб Пьотровски 52 (Лудогорец)

стадион: "Стадион места Пилзне", Пилзен
главен съдия: Тамаш Богнар (Унгария)
помощници: Балаж Бузаш (Унгария), Петер Кобор (Унгария)

състави:
Виктория (3-4-3): Мартин Йедличка - Сампсън Дуе, Светозар Маркович, Вацлав Йемелка - Ерик Иржка (64-Ян Копич), Лукаш Черв, Лукаш Калвах, Каду (87-Джон Москера) - Иржи Панош (46-Даниел Вашулин), Принс Аду (71-Рикардиньо), Павел Шулц
старши треньор: Мирослав Коубек

Лудогорец (4-3-3): Хендрик Бонман - Аслак Фон Витри, Оливие Вердон, Диниш Алмейда (78-Георги Терзиев), Сон - Ивайло Чочев (78-Дерой Дуарте), Педро Нареси, Якуб Пьотровски - Кайо Видал (34-Агибу Камара), Руан Секо (67-Квадво Дуа), Рик Джонатан
старши треньор: Игор Йовичевич

Лудогорец спечели първата си точка в тазгодишното издание на турнира Лига Европа, след като направи 0:0 при гостуването си на чешкия Виктория Пилзен. Двубоят на "Стадион места Пилзне" бе много равностоен, но най-добрият шанс за гол за бе за българския тим, който пропусна дузпа в 52-рата минута, когато капитанът Якуб Пьотровски стреля слабо и шутът му бе спасен от вратаря Мартин Йедличка.

Мачът бе европейски дебют за новия старши треньор на Лудогорец Игор Йовичевич, който обаче ще има проблеми за решаване, тъй като Кайо Видал, Ивайло Чочев и Диниш Алмейда напуснаха терена с контузии.

През първото полувреме домакините бяха доста по-активни и високата им преса сериозно затрудняваше изнасянето на топката от страна на Лудогорец. Чистите положения за чешкия тим обаче практически липсваха. Най-доброто от тях бе в 16-ата минута, когато нападателят Принс Аду се възползва от грешка в центъра на отбраната на българския тим, но сам се затвори и от малък ъгъл стреля високо над вратата, вместо да потърси комбинация с непокрит свой съотборник.

Лудогорец също рядко имаше възможност да застраши вратата на Мартин Йедличка и до почивката "орлите" не отправиха нито един удар в очертанията на противниковата врата.

Шампионът на България обаче получи перфектна възможност да открие резултата веднага след почивката. В 47-мата минута защитникът на Виктория Вацлав Йемелка игра с ръка в собственото си наказателно поле. Главният съдия от Унгария Тамаш Богнар разглежда ситуацията в продължение на няколко минути и в крайна сметка отсъди дузпа. С нейното изпълнение се нагърби капитанът Якуб Пьотровски, който стреля слабо по земя и вратарят Йедличка улови топката.

В 65-ата минута Лудогорец имаше възможност да осъществи контраатака двама на един, но Руан Секо пробва да прехвърли вратаря на чехите от близо 40 метра. Ударът на бразилеца изобщо не се получи и топката дори не успя да излети във въздуха. При следващото спиране на играта Секо бе заменен от швейцарския национал Квадво Дуа.

Промяна в 71-вата минута направи и старши треньорът на Виктория Мирослав Коубек, който смени централния нападател Принс Аду с бившия нападател на Левски Рикардиньо. Появата в игра на бразилеца раздвижи атаката на чешкия тим и 120 секунди по-късно Даниел Вашулин пропиля най-добрата възможност за домакините стреляйки от няколко метра в страничната греда.

Отново Вашулин пробва да вкара в 81-вата минута, но този път далечният му изстрел се озова право в ръцете на вратаря на Лудогорец Хендрик Бонман.

В добавеното време капитанът на домакините Лукаш Калвах стреля много силно от границата на наказателното поле, но за щастие на Бонман топката мина над напречната греда. Това се оказа и последната ситуация в мача.

След два кръга в основната фаза Лудогорец има 1 точка и заема 27-мо място в класирането. Виктория Пилзен е на 22-ра позиция с 2 точки.

Към 02:16 на 04.10.2024 Новините от днес