site.btaЛионел Меси реализира два гола за победа на Интер (Маями), която гарантира победа в редовния сезон на МЛС; Доминик Янков не игра за Монреал

снимка: AP Photo/Jay LaPrete

Лионел Меси и Интер (Маями) прибавиха нов трофей, след като се поздравиха с победата в редовния сезон на Мейджър-лигата на Северна Америка по футбол. Два кръга преди края Интер (Маями) спечели като гост с 3:2 над Кълъмбъс Крю и събра 68 точки на върха в Източната конференция. Лидерът на Зaпад Лос Анджелис Галакси също спечели навън – 3:1 над Колорадо Рапидс, но имат 61 точки и е невъзможно да събори от върха Лео Меси, Луис Суарас, Жорди Алба и другите от отбора на Дейвид Бекъм.

Аржентинската мегазвезда вкара два бързи гола в края на първото полувреме. Малко след почивката Диего Роси намали за домакините, но само след още 120 секунди Луис Суарес възстанови преднината от два гола за Интер (Маями).

Но Кълъмбъс, който е на второ място в класирането на Източната конференция, не се отказа и се върна в мача след точно изпълнена дузпа от Камийо Ернандес в 61-ата минута. Съдията Дрю Фишер от Канада дори даде втора дузпа за тях шест минути преди края на срещата, но този път Дрейк Каландър спаси изстрела на Ернандес и остави победата за гостите от Флорида.

Титлата от редовния сезон, носеща името Съпортърс Шийлд, е 46-и трофей в кариерата на Лионел Меси, удължавайки личния си рекорд в мъжкия професионален футбол. Също така той дублира този трофей, тъй като вече има един през миналата година, когато пристигна в Лигата на Северна Америка.

Знам, че ние сме отбор, който може да се бори за колективни цели и съм доволен от постижението, заяви Меси след срещата. Интер (Маями) ще стартира плейофите в последния уикенд на октомври с домакинско предимство.

Венецуелският голмайстор Джоузеф Мартинес пък вкара два гола за Монреал, който спечели с 2:1 като гост на Атланта Юнайтед, но тимът все още е на 7-о място в Източната конференция и при това положение ще играе в предварителния кръг на елиминациите. Българският полузащитник Доминик Янков не игра за Монреал.

Единствено попадение на Денис Буанга в последната минута на първото полувреме пък осигури успеха на ФК Лос Анджелис над Сейнт Луис Сити, за да събере 55 точки на 2-ото място в Западната конференция. Лос Анджелис Галакси е на върха с 61, но и мач повече, след два гола на Рики Пюиг и един на Габриел Пек при визитата на Колорадо.

Към 11:57 на 03.10.2024 Новините от днес