site.btaЛеонид Шейнгезихт се класира за четвъртфиналите на двойки на турнир по тенис в Испания, отпадна на сингъл

снимка: БФТ

Леонид Шейнгезихт се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в испанския град Сарагоса с награден фонд 25 хиляди евро.

Шейнгезихт и представителят на домакините Диего Естебан Торес, участващи с "уайлд кард", спечелиха срещу испанеца Пабло Роче Алкая и аржентинеца Арег Степанян със 7:6(4), 6:3 за 93 минути. Българинът и Торес взеха първия сет с три поредни точки в тайбрека, а във втората част наваксаха ранен пробив пасив, след което със серия от три последователни гейма стигнаха до крайната победа.

В схемата на сингъл преминалите през квалификациите българи Леонид Шейнгезихт и Николай Неделчев отпаднаха в първия кръг.

Шейнгезихт загуби от Михиел Де Кром (Нидерландия) с 1:6, 0:6, а Неделчев претърпя поражение от състезаващият се за Испания Алберт Кравцов с 4:6, 4:6.

Неделчев и Владислав Орлов (Украйна) са поставени под номер 1 при дуетите и стартират срещу участващите с "уайлд кард" представители на домакините Самуел Мартинес и Алберто Санчес.