site.btaАвтогол в продължението донесе точка на Севиля при гостуването на Атлетик Билбао

Тимът на Севиля взе точка при гостуването си на Атлетик Билбао / снимка: АП/Fermin Rodriguez)

Севиля измъкна равенство 1:1 при гостуването си на Атлетик Билбао, след като влезлият като резерва вратар на баските Алекс Падия си вкара нещастен автогол в продължението на мача от осмия кръг на испанското първенство.

Падия се появи в игра в самия край на срещата, тъй като титулярът Хулен Агиресабала получи директен червен картон в 82-рата минута, когато домакините от Билбао водеха с 1:0 с гол на Микел Хаурегисар още в 36-ата минута.

С човек повече гостите от Андалусия успяха да обградят полето на противника си и в 93-тата минута при едно ниско центриране защитник на Атлетик изби топката в напречната греда, тя се удари в гърба на вратаря и влезе в мрежата му за крайното 1:1.

В класирането Атлетик Билбао е на четвърто място с 14 точки, докато Севиля е на 13-а позиция с 9 точки.